Upravte hledáníUbytování ve více než v jedné bytové jednotce:


Vzdálenost od moře
m


Vzdálenost od centra
m


Cena za apartmán na nocPulaPula leží v údolí obklopeném kopci na jihozápadnímu pobřeží istrijského poloostrova. Je to jedno z nejlepších přírodních přístavů na Jadrane a největší istrijský přístav. 

První sídliště na tomto území nastal před asi 3000 let (Histra). Intenzivnější urbanistický vývoj začíná po příchodu Římanů, když Pula dostala status Římské kolonie pod názvem Colonia Pietas Iulia Pola. Během 7. století toto území bylo osídlováno Chorváty. Po roce 1331 městem vládly Benátky, které více zajímalo používání přístavu jako tranzitního bodu na cestě k Blízkém východě než rozvoj města. Po zániku Benátek se k moci dostalo Rakousko, čímž začíná intenzivnější rozvoj , zvlášť po roce 1856, když v Pule byla hlavní báze Rakouského námořnictví. 

Bouřlivé dějiny zanechaly řadu hodnotných památek kulturního dědictví: římská Aréna, slavobrána Sergijevců, Augustův chrám, Dvojan brána, Městský palác... Pula se, díky mediteránnímu podnebí, přírodnímu bohatství a turistickým objektům s bohatou a rozličnou nabídkou, stala známou turistickou destinaci. Začátky turistického rozvoje byly zaznamenány na konci 19. století, když začala stavba železniční tratě.

Historické muzeum Istrie a Archeologické muzeum Istrie chovají bohaté sbírky z dlouhých dějin města a oblasti.Dnes je Pula známá jako kulturní středisko: každoročně se v Aréně koná tradiční Festival chorvatského filmu a různé hudební festivaly a koncerty. Posledních let se Aréna stala oblíbeným jevištěm proslulých mezinárodních hvězd jako třeba Placida Dominga, Erose Ramazottího, Stinga apod.