Upravte hledáníUbytování ve více než v jedné bytové jednotce:


Vzdálenost od moře
m


Vzdálenost od centra
m


Cena za apartmán na nocPorečPoreč je město na západním pobřeží Istrie, obydleno od pravěku, od r. 4000 do 1800 před Kristem. Leží na protáhlému poloostrově, který je s jižní straně chráněn ostrůvky. Nejznámější ostrůvek je Svatý Nikola (Mikuláš) se skalnatými a písečnými plážemi, na kterém markýz Polesini vystavěl zámek.

Díky přírodnímu přístavu a sídlišti v antické době zde byla opevněná římská základna Colonia Julia Parentium. V antice se Parentium vyvinul v město, jehož urbanistická struktura se rozvíjela podle plánu, sledujíc dvě hlavní ulice, Decumanus a Cardo. 

Z antiky pochází i Eufrazijeva bazilika, určitě nejvýznamnější kulturní památka města. Eufrazijeva bazilika je třetí kostel vystavěn na stejném místě. V 5. století byla vystavěna velká bazilika „Predeufrazijana“, bohatě ozdobena mozaiky v byzantském slohu, kterou v 6. století dostavěl biskup Eufrazije. Eufrazijeva bazilika je pro svoji výjimečnou kulturní hodnotu zařáděna do UNESCO –seznamu světového kulturního dědictví.

Velký počet hodnotných památek a staveb také bylo vystavěno v románském a gotickém slohu. Zvláště´ hodnotné a zajímavé jsou románské domy podél Decumanusu a Cardu. Jediná částečně dochovaná sakrální stavba z té doby je františkánský kostel, ve kterém se později scházel Istrijský sněm. Dnes je zde umístěn lokální muzeum Istrie.

Bohaté kulturní dědictví bylo jedním z důvodů náhlého turistického rozvoje Poreče od 70-tých let minulého století. Začátky cestovního ruchu v Poreči jsou svázány s rokem 1845, když Pietro Kandler napsal první průvodce městem. Velký turistický rozkvět začíná v 50-tými lety, když bylo vystavěno hodně turistických sídlišt, kempů, hotelů, sportovních centrů a celé turistické město Červar Porat.

Mírné mediteránní podnebí, přírodní krásy, kulturně-historické památky, péče o čistotu a upravení města, renovované hotely a turistické komplexy lákají velký počet cizích hostů. Ročně se v Poreči konají četné manifestace, koncerty a lidové oslavy.