Upravte hledáníUbytování ve více než v jedné bytové jednotce:


Vzdálenost od moře
m


Vzdálenost od centra
m


Cena za apartmán na nocNovigradNovigrad je malebné městečko a přístav umístěn v západní části Istrie, mezi Porečem a Pulou. Území dnešního Novigradu bylo obydleno v antické době. Emona, Emonia, Neapolis, Civitas Nova jsou názvy, který se objevovaly v zápisech o území dnešního Novigradu. Název Novigrad se ve psaných dokladech poprvé objevuje v roce 559. Město se vyvinulo na ostrůvku, který byl spojen s pevninou v 18. století, zatímco město zažilo velký rozkvět v období od 8.- 9. století, když bylo sídlem franského knížete Jana.

Během svých bouřlivých dějin byl Novigrad pod byzantskou, franskou, francouzskou, rakousko-uherskou a italskou vládou, co ve velké míře působilo na kulturní a historické dědictví. Ve farnímu kostele zasvěceném Paně Marii, sv. Maxmiliánu a sv. Pelagiji jsou dochovány fragmenty románské a starokřesťanské baziliky, navzdory tomu, že během barokního období byl kostel restaurován.

Dnes je Novigrad známé istrijské letovisko, členitého pobřeží s kamennými a oblázkovými plážemi. Vývoj cestovního ruchu začal na konci 19. století, ale náhlý rozkvět se stal v šedesátých letech minulého století.. Hostům jsou k dispozici různé sporty na souši i na moři, bohatá gastronomická nabídka, výlety do okolních měst...

Velká tradiční lidová oslava, Den sv. Pelagija, ochránce Novigradu, se oslavuje 28. srpna a trvá tři dny. Od roku 1995 se během letních měsíců koná festival „Music nights“, na kterém se zúčastňují mnozí známí světoví umělci.