Upravte hledáníUbytování ve více než v jedné bytové jednotce:


Vzdálenost od moře
m


Vzdálenost od centra
m


Cena za apartmán na nocUmagMěsto Umag leží v přírodní zátoce na severozápadním pobřeží Istrie. Díky své geografické poloze byl zachován před útoky dobyvatelů. Existují různé teorie o původu názvu Umag (lat. Humagum): podle jedné název pochází z keltského „magus“ (obdělané pole), co se později sloučilo s latinským „humus“ (úrodné pole).

Město bylo poprvé zmíněno neznámým mužem z italské Raveny ve 7. století, ale bylo opevněno a spojeno s pevninou až v antice. Podél pobřeží byly nalezeny četné trosky římských paláců. V dějinách města důležitou roli odehrálo sídliště Sipar, zbořeno v 9. století, počemž Umag bývá významnější.

Na tomto území se během dějin střídali četní panovníci - každý z nich působil na kulturní a historické dědictví.Je dochován velký počet renesančních a barokních staveb, kostelních průčelí a obranných hradeb a věží.

Dnes je Umag známým turistickým střediskem severního Jadranu. Rozvoj cestovního ruchu byl intenzivní zvlášť´ po druhé světové válce, když byl vystavěn velký počet hotelů a turistických objektů. Základem hospodářství jsou zemědělství, především pěstování oliv a vinní révy, potravinářský průmysl, rybářství a v poslední době také agroturizmus.
Umag je široko-daleko známý pro mezinárodní tenisový turnaj „Croatian Open“, na kterém se každoročně zúčastňují známí chorvátští a mezinárodní tenisté.